Вести Рукомет / Рукомет (ж): Победа над имењаком из Краљева

Рукометашице ЖРК „Металац АД“ из Горњег Милановца забележиле су тријумф у утакмици 17. кола Прве лиге - Запад против екипе ЖРК „Металац 2“ из Краљева.

Меч је одигран у хали „Бреза“, у Горњем Милановцу, пред око 100 гледалаца.

Већи део првог полувремена протекао је у равноправној игри оба противника, а домаће рукометашице су тек од 26. минута успеле да додју до озбиљније предности (16:13).

У наставку сусрета Горњомилановчанке су пружиле знатно бољу игру и заслужено славиле резултатом 32:25.

Према оценама тренера најбоља играчица овог сусрета била је играчица домаће екипе Ана Јовичић (11).

ЖРК „Металац АД“: Поповић, Андрић 1, Раловић 3, Јеремић, Ненадовић A. 2, Стојановић, Јовичић (к) 11, Дакић 11, Радић, Јанковић, Марјановић 4, Ненадовић Ј. Тренер: Слободан Јевтовић; Технички руководилац: Ненад Поповић.

ЖРК „Металац 2“: Јосиповић, Шковрић, Костовић, Живковић 10, Радевић 3, Јовановић, Кукић, Пантовић (к) 1, Стоиљковић 7, Гочобија 4. Тренер: Александар Несторовић; Технички руководилац: Милош Симовић.

Седмерци: ЖРК „Металац АД“ – 3/3, ЖРК „Металац 2“ – 4/6.

Искључења: ЖРК „Металац АД“ – 14 минута, ЖРК „Металац 2“ – 6 минута.

Судије: Немања Павловић и Драгана Јанићијевић из Крагујевца.

Контролор: Дејан Живковић из Ваљева.